WAŻNE INFORMACJE DLA RODZICÓW DZIECI NOWOPRZYJĘTYCH

WAŻNE INFORMACJE DLA RODZICÓW DZIECI NOWOPRZYJĘTYCH

DRODZY  RODZICE

1 września powitamy Was i Wasze Pociechy w naszym przedszkolu!

W tym wpisie znajdziecie kilka ważnych informacji, z którymi warto się zapoznać.

 • Przedszkole czynne jest od godz. 630 do godz. 1530. Realizacja podstawy programowej wychowania przedszkolnego odbywa się w godz. 800-1300, co oznacza, że w tym czasie pobyt Waszego dziecka w placówce jest bezpłatny. Do godziny 800 i po godz.1300 za pobyt dziecka w przedszkolu płacicie Państwo 1,14 zł za każda rozpoczętą godzinę.
 • Obowiązkiem rodzica jest wprowadzenie do systemu godziny przyjścia i wyjścia dziecka z placówki. W przeciwnym razie system nalicza maksymalną liczbę godzin pobytu dziecka , co wiąże się z wyższą  opłatą.
 • Stawka żywieniowa na dzień 01.05.2023r wynosi:

1,00 zł śniadanie (wszystkie dzieci uczęszczające do placówki jedzą śniadanie)

5,50 zł obiad

1,00 zł podwieczorek

Z uwagi na organizację żywienia dzieci należy przyprowadzić do przedszkola najpóźniej do godz. 830

 • Opłaty za godziny pobytu i żywienie dziecka naliczane są na początku każdego miesiąca, każdy dzień nieobecności dziecka odliczany jest od rachunku w miesiącu kolejnym. Opłat dokonuje się na podstawie otrzymanego rachunku z terminem płatności 14 dni, najpóźniej do 25 dnia każdego miesiąca. WAŻNE: opłat za żywienie i godziny pobytu dokonuje się na dwa odrębne rachunki podane do wiadomości rodziców. Rodzice pozostający w trudnej sytuacji materialnej mogą zgłaszać się do Miejsko- Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Rucianem- Nidzie, który refunduje koszt obiadu.
 • WAŻNE: Dziecko do przedszkola przychodzi zdrowe- katar i kaszel to też choroba
 • Rodzice obierają dziecko z przedszkola osobiście lub upoważniają na piśmie inne osoby. Tylko te osoby mogą odebrać dziecko z przedszkola.
 • Proszę zwrócić uwagę na ubiór dziecka- luźne spodnie, spódniczka, bluzka, czy sweterek. Ważniejsza jest wygoda niż elegancja w ubiorze.
 • Rodzice nie pozostają z dzieckiem w sali i nie towarzyszą im podczas dnia pobytu

 

 

 

WYPRAWKA DZIECKA

 • W szatni pozostawiamy komplet ubrań ( bielizna, spodnie, bluzka) dla dziecka, z którego korzystać będziemy w razie „awarii”. Zadbajcie Państwo o odpieluchowanie swoich Pociech
 • Kapcie najlepiej na rzepy
 • Dzieci najmłodsze śpią po obiedzie ( 1200-1400) przynosimy do przedszkola kocyk i poduszkę

Artykuły plastyczne zakupią Państwo według listy otrzymanej od wychowawcy grupy.

 

JAK UŁATWIĆ DZIECKU ADAPTACJĘ W PRZEDSZKOLU

 1. Rano postaraj się szybko pożegnać z dzieckiem i wyjść z przedszkola. Zbyt długie pożegnania potęgują stres.
 2. Z reguły każde dziecko uspakaja się po zamknięciu drzwi sali, gdyż absorbują je koledzy, zabawki, a panie nie pozostawiają malucha samego z jego smutkiem: przytulają, biorą na kolana, zajmują uwagę czymś miłym i atrakcyjnym.
 3. Pozwól dziecku zabrać z domu ulubioną maskotkę, przytulankę.
 4. Nie zabieraj dziecka do domu, kiedy płacze przy rozstaniu. Jeśli to zrobisz chociaż raz, dziecko będzie wiedziało, ze łzami można na Tobie wszystko wymusić.
 5. Nie zmuszaj dziecka do opowiadania o tym, co wydarzyło się w przedszkolu. Poczekaj aż samo na to będzie gotowe i niepytane będzie opowiadało o przedszkolu.
 6. WAŻNE: Pozwól dziecku być samodzielnym. Nie wyręczaj go przy ubieraniu i rozbieraniu, myciu rąk, wkładaniu butów, spożywaniu posiłków, samodzielnym korzystaniu z sedesu i używaniu papieru toaletowego. Żeby dojść do perfekcji dziecko musi ćwiczyć, a my dorośli powinniśmy dziecku tylko pomagać oraz zachęcać je do działania.
 7. Bądź zawsze na czas. Jeżeli obiecasz dziecku, że przyjdziesz po obiedzie to musisz tak zrobić. Jeżeli nie dotrzymasz słowa dziecko będzie zawiedzione i przestanie Wam ufać. Dziecko nie zna się na zegarku, wyznacznikiem spędzonego czasu w przedszkolu są dla dziecka posiłki.
 8. Wszelkie pytania i wątpliwości kieruj do nauczycieli w grupie. Będą to osoby, które spędzają z Twoim dzieckiem dzień. Wszyscy nauczyciele zatrudnieni w naszym przedszkolu to osoby wykwalifikowane, dla których najwyższą wartością jest zdrowie, bezpieczeństwo i dobro Waszego dziecka. Zwracajcie się Państwo do nauczycielek w grupie w każdej nurtującej Was sprawie, a na pewno uzyskacie pomoc.

 

DO  ZOBACZENIA