O Przedszkolu

Wszystkiego, co naprawdę warto wiedzieć nauczyłem się w przedszkolu”
– Robert Fulghum – filozof.

Przedszkole Miejskie w Rucianem-Nidzie zostało otwarte w 1957 roku jako placówka przyzakładowa. Początkowo funkcjonowały w nim dwa oddziały (dzieci młodszych i starszych). W związku z działalnością Zakładu Płyt Pilśniowych i Wiórowych placówka sukcesywnie rozrastała się.

Dzisiaj do naszego przedszkola uczęszcza 150 wychowanków, podzielonych na 6 grup wiekowych. Do dyspozycji mamy 6 przestronnych sal dydaktycznych oraz salę gimnastyczną. Sale wyposażone są w sprzęt niezbędny do realizowania programów oraz wspomagania rozwoju dzieci. Liczne pomoce dydaktyczne oraz kolorowe zabawki ułatwiają przedszkolakom poznawanie świata zarówno poprzez zabawę, jak i przez naukę. Na terenie przedszkola znajduje się niewielki plac zabaw, na którym dzieci lubią spędzać czas. Bliskie sąsiedztwo ogródków działkowych i mazurskich lasów sprawia, że nauczyciele często zabierają tam dzieci przeprowadzając ciekawe zajęcia na świeżym powietrzu.

Staramy się stworzyć przedszkolakom jak najlepsze warunki do rozwoju, zapewnić im prawidłowy rozwój, bezpieczeństwo oraz ciepłą, życzliwą atmosferę. Każde dziecko traktujemy indywidualnie, zwracając uwagę na jego potrzeby, zdolności i pasje. Naszymi priorytetami są radość dzieci i zadowolenie rodziców.

Nasza kadra to wysoko wykwalifikowani specjaliści, nauczyciele, dla których praca z dziećmi to pasja, a nie tylko zawód. Swoje obowiązki wykonują z ogromnym zaangażowaniem i poświęceniem, wkładając całe serce w naukę i wychowanie swoich podopiecznych.

Do tradycji naszego Przedszkola należą imprezy okolicznościowe oraz spotkania integracyjne takie jak: spotkanie wigilijne przy kolędzie, jasełkowy występ dzieci, spotkanie z Mikołajem, bal karnawałowy, uroczystości z okazji Dnia Babci i Dziadka, święto Mamy i Taty, czerwcowy festyn rodzinny w naszym ogrodzie. Każdego dnia dokładamy starań, aby dzień w przedszkolu był owocny i ciekawy.